Różnice między implantem a protezą stomatologiczną

Zadaniem dentysty jest to, aby wyleczyć chore zęby i przywrócić im zdolność do normalnego, bezbolesnego funkcjonowania. W większości przypadków jest to możliwe. Żeby uzdrowić ząb, trzeba zastosować mniej lub bardziej zaawansowane środki, ale tak czy inaczej udaje się to zrobić. Czasami jednak zdarza się też tak, że chory ząb jest w tak złym stanie, że nie da się go uratować. Co więcej, pozostawienie go w jamie ustnej może doprowadzić do dalszego rozprzestrzeniania się stanu chorobowego. Wobec tego ząb trzeba po prostu wyrwać i zastąpić go sztucznym wypełnieniem. Tym ostatnim zajmuje się dział stomatologii zwany protetyką.

Czemu służy lakowanie zębów?

Lśniąco białe zęby to podstawa estetycznego, zadbanego wyglądu. Ich właściciel lub właścicielka może się cieszyć zniewalającym uśmiechem, który dodaje uroku osobistego i zwiększa atrakcyjność. O zęby warto jednak dbać nie tylko ze względu na wygląd. Równie ważne, a właściwie nawet ważniejsze są powody zdrowotne. Jeżeli zęby są chore, to pogłębianie się dolegliwości może dotyczyć nie tylko jamy ustnej, lecz też innych części ciała. Bakterie mogą bowiem wnikać przez zepsute zęby do całego organizmu.

Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Zdrowe zęby to podstawa. Stan naszego uzębienia wpływa nie tylko na odczuwanie bólu zębów, ich wygląd i łamliwość, ale również ma przełożenie na kondycję całego organizmu.