sterdent

Leczenie kanałowe w Warszawie - Ursus


Leczenie kanałowe jest niezbędne, gdy pacjent boryka się ze schorzeniami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych. Objawem stanu zapalnego jest ból przy nagryzaniu oraz intensywna reakcja na zimno, a także ciepło. Do uszkodzenia miazgi dochodzi, gdy postępowanie próchnicy nie zostanie zatrzymane na poziomie szkliwa i dostanie się do wnętrza, a zatem do serca zęba, czyli miazgi.

Co ważne, przed przeprowadzeniem leczenia kanałowego konieczna jest dokładna diagnostyka. Nasi lekarze wykonują zdjęcie RTG w gabinecie. Po diagnostyce przechodzą do zabiegu, podczas którego korzystają z nowoczesnego sprzętu.


Na czym polega leczenie kanałowe?


Przy użyciu narzędzi maszynowych usuwana jest miazga z kanałów, są one poszerzane oraz płukane specjalnymi preparatami. Po dokładnym oczyszczeniu kanałów z bakterii, konieczne jest ich wypełnienie gutaperką. Stomatolog uszczelnia je bardzo dokładnie, tak aby dotrzeć do nawet najbardziej zakrzywionych odgałęzień. Po przeprowadzaniu zabiegu warto jest wykonać kolejne zdjęcie RTG, aby sprawdzić szczelność wypełnienia. Po leczeniu niezbędna jest odbudowa i zabezpieczenie zęba, tak aby ten spełniał swoje zadanie, a w przyszłości efekty zabiegu nie zostały zaprzepaszczone.

sterdent

Polityka prywatności