sterdent
sterdent
Oferta

Leczenie kanałowe, Lakowanie zębów, RTG zęba w Warszawie - Ursus

Protetyka
Protetyka to najwspanialsza dziedzina stomatologii, ponieważ pozwala odzyskać to, co straciliśmy, pełny uśmiech, dobre samopoczucie, pewność siebie. Przywraca prawidłową funkcję narządu żucia, otwiera wrota do zdrowia całego organizmu. Protetyka dysponuje szerokim wachlarzem rozwiązań, z których wybieramy dla każdego pacjenta to, co akurat sprawdzi się w jego przypadku i da najlepszy efekt estetyczny.


Stomatologia zachowawcza
Zajmuje się leczeniem próchnicy zębów i jej następstw. Próchnica zębów jest chorobą wywoływaną przez bakterie i dotyczy niemalże 100% populacji ludzkiej. W oceanie bakterii, w którym żyjemy, znajduje się kilka bardzo wojowniczych szczepów. Uwielbiają one przypuszczać atak na potężne mury obronne naszych zębów– na szkliwo. Jak to robią? Będąc organizmami jednokomórkowymi nie mają żadnego twardego oręża, działają więc podstępnie, wytrwale dążąc do zrobienia wyłomu w twardych szeregach pryzmatów szkliwa. Najpierw szukają miejsc o osłabionej odporności, takich jak bruzdy między guzkami na powierzchniach żujących zębów czy miejsc słabo strzeżonych, takich jak powierzchnie styczne czy strefa przydziąsłowa, gdzie nie są niepokojone nitką dentystyczną czy szczoteczką do przestrzeni międzyzębowych. Razem z nami konsumują nasze posiłki i produkują kwasy. Tymi kwasami rozpuszczają pryzmaty szkliwa i drążą niewielki tunel. Szkliwo nie smakuje bakteriom, więc robią w nim tylko niewielką dziurkę. Na tym etapie rozwoju próchnicy czujemy ból przy słodkich i kwaśnych pokarmach, czasami wzmożoną rekcję na zimno.

Ortodoncja dysponuje całą gamą metod leczenia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych pacjentów.


Stomatologia estetyczna
Niekiedy drobna korekta małej niedoskonałości sprawia, że nasz uśmiech staje się promienny. Kształt zębów, ich kolor, proporcje długości do szerokości zęba, właściwe proporcje pomiędzy grupami zębowymi, właściwe podparcie i uwypuklenie warg, dopasowanie do owalu twarzy- tym wszystkim zajmuje się ”inżynieria uśmiechu”, czyli stomatologia estetyczna. W gabinecie STERDENT wykonujemy szereg zabiegów przybliżających uśmiech do doskonałości.

Diagnostyka RTG
Dobra diagnostyka jest niezbędna dla osiągnięcia sukcesu w leczeniu. W gabinecie STERDENT wykonujemy: - zdjęcia zębowe przy użyciu radiowizjografii

>
sterdent

Polityka prywatności