sterdent

Stomatolog dziecięcy w Warszawie - Ursus


W naszym gabinecie zawsze najważniejszy jest pacjent. Możemy zapewnić Twojemu dziecku miłe wspomnienia związane z wizytami u dentysty. Dzięki temu chętnie będzie nas ono odwiedzało, a tym samym od najmłodszych lat zadbasz o jego zdrowie i piękny uśmiech.

Stomatolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką, leczeniem, ale również profilaktyką. To właśnie ta ostatnia jest w szczególności ważna w przypadku małych dzieci. Jeżeli zadbasz o uzębienie swojej pociechy już od najmłodszych lat, uniknie ono w przyszłości poważnych problemów zdrowotnych: rzadziej będzie musiało odwiedzać stomatologa, a ponadto uniknie wystąpienia próchnicy i konieczności leczenia kanałowego. Na pierwszą wizytę można udać się do dentysty nawet z dzieckiem, które dopiero skończyło rok. Podczas spotkania porozmawiamy o właściwej diecie oraz pielęgnacji zębów. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co pół roku.


Na czym polega lakowanie zębów?


Lakowanie zębów to inaczej uszczelnianie bruzd. Jest to zabieg profilaktyczny, który chroni zęby przed próchnicą. Powinien być wykonywany u jak najmłodszych dzieci, które posiadają stałe uzębienie. Jest całkowicie bezbolesny, a polega na wypełnieniu zagłębień oraz szczelin, które pojawiają się na powierzchniach zębów żujących. Uzupełnia się je specjalną substancją (lakiem), którą utwardza się światłem. Lakowanie zębów jest skuteczne, gdy zostanie przeprowadzone jak najwcześniej, zanim bruzdy poddadzą się próchnicy czy demineralizacji. To oznacza, że zabieg przeprowadza się u jak najmłodszych dzieci, kilka miesięcy po pojawieniu się zęba w jamie ustnej.

sterdent

Polityka prywatności